Kurumsal

Kurucunun Mesajı

MERHABA

Uzun yıllar boyunca üzerinde çalıştığımız ARTI ÇOCUK KOLEJİ projemizi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Birçok eğitim uzmanıyla birlikte projelendirdiğimiz ARTI ÇOCUK KOLEJİ, yeni nesil anaokulu olarak tanımlanmaktadır. Özünde anaokulu olan, fakat sunduğu imkanlarla öğrencilerine kolej ortamı sağlayan okulumuz, uygulayacağı eğitim modelleri ve sunduğu fiziksel imkanlar ile sektörde kendisine çok farklı bir yer edinmektedir. Öğrencilerin vizyonlarını geliştirecek olan imkanlarımız, tüm gün boyunca çocuklarımızın rahat edecekleri ve kaliteli bir eğitim süreci yaşayacakları ortamlar sunmaktadır.

 

Eğitim sürecindeki en önemli faktörün öğretmen olduğunu biliyoruz. Öğretmenlerimiz; ekibimizin en değerli noktasında yer almaktadır. Çocuklarımızı dikkatle gözlemler ve geliştirilmesi gereken süreçlerde çeşitli çözüm yolları üretmelerine rehberlik ederler. Öğretmenlerimiz tecrübeli, aktif, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, olumlu enerjileri ile Okul Öncesi Eğitim süreçlerinde olmaktan mutluluk duyan kişilerdir.

Artı Çocuk Koleji olarak amacımız, çocuklarımızın ilköğretim ve sonrasındaki eğitim yolculuklarına sağlam ve emin bir adımla başlamalarına destek olmaktır. Sizleri de bu başarı dolu yolculuğumuzda aramızda görmek ister ve okulumuza davet ederiz.

Sevgiyle kalın…

 

Savaş VELİOĞLU

(Kurucu)

open-magazine

İlkelerimiz

  •  Biz, okul öncesi çocukların, özellikle kendi oyun ve faaliyetlerini kendileri seçip başlatabilme olanağı verilmesi durumunda, öğrenme becerilerini geliştireceklerine inanıyoruz 
  •  Biz, okul öncesi çocukların içinde bulunacakları ortamın, emniyetli, temiz, rahat ve gelişme ihtiyaçlarını sağlayacak şekilde, iyi tasarlanmış olması gerektiğine inanıyoruz 
  •  Biz, uyguladığımız programın gücünün, bünyemizdeki eğitim kadrosu ve idarecilerin yeteneklerinde olduğuna inanıyoruz 
  •  En önemlisi, çocuklara istikrarlı bir güven ortamı sağlamak amacıyla, anne/babalar, eğitimcilerimiz ve okulumuz arasında, çok yakın ilişki yaratmak için elimizden geleni yapmak zorunda olduğumuza inanıyoruz. 
  • Kadromuz, özenle seçilmiş, değerlendirilmiş ve okul öncesi çocuklara yönelik çok özel bir öğrenim ortamı yaratmak için gerekli eğitim ve kaynaklarla donatılmıştır. Tüm çalışanlarımız çocuklarımıza sürekli olarak emniyetli, temiz ve gelişim ihtiyaçlarını sağlayıcı bir ortamı vermek için tüm gayreti harcamaktadırlar. 
  • Velilerimizin, çocuklarının gelişim sürecine katılımı ve bu konuda eğitilmeleri uyguladığımız programın en önemli parçasıdır.
  • ARTI ÇOCUK KOLEJİ’nden sevgilerle…
teacher

Misyonumuz

Uluslararası deneyimlerden yararlanarak, bütünleştirici, zengin bir müfredatla bir üst eğitim kurumuna hazırlarken evrensel hoşgörüye sahip; barış içinde huzurlu bir dünya oluşturulmasına katkı sağlayan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizin duyarlı, eleştirel ve dönüşümlü düşünen, yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen, saygılı, disiplini içselleştirmiş, akademik ve sosyal becerilerini geliştirmeyi önemseyen, anadilini ve hedef dilleri olan İngilizceyi Avrupa Dil Standartlarına göre kullanabilen, kendi geleceğini hazırlayan, yetkin bireyler olmasını sağlamak temel varlık sebebimizdir.

school-campus

Vizyonumuz

0-6 yaş dönemi, öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların kazanıldığı ve zihinsel yeteneklerin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği dönemdir. ARTI Çocuk Kolejinde erken çocukluk dönemi eğitimimizi planlarken önceliğimiz çocukların merak duygularını geliştirmek, öğrenme konusundaki motivasyonlarını yükseltmek ve onlara öğrenme heyecanı aşılamaktır. Çünkü bilgiye giden yol meraktan geçer. Hedefimiz çocuklarımızın öğrenirken aktif olan, soru soran, fikirlerini ortaya koymaktan korkmayan, kendi fikirlerini savunabilen öğrenciler olarak yetişmesini sağlamaktır.

Call Now ButtonŞimdi Ara