Kurumsal

Kurucunun Mesajı

MERHABA

Çocuklarımızın gözünden bakarak çıkmış olduğumuz eğitim yolculuğumuzda, hayallerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. “Farklı Bir Dünya” sloganıyla ortaya çıkan Artı Çocuk Koleji, vizyoner bakış açısı ve çocuk merkezli eğitim modelleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Hayata atılan ilk adımın, okul öncesi dönemde atıldığını biliyor ve tüm sistemimizi buna göre oluşturuyoruz. Çocuklarımızın, hayata başarılı ve özgüveni yüksek bireyler olarak hazırlanmaları Artı Çocuk Koleji’nin en temel felsefesidir.
Çocukluk döneminde edinilen tüm bilgi ve becerilerin, hayat boyunca kullanıldığını unutmamamız gerekmektedir.
Bu özel dönemin, çocuklarımızın tüm hayatını etkileyeceğini bilmemiz ve buna göre hareket etmemiz önem taşımaktadır.
Artı Çocuk Koleji’nin eğitim felsefesinin temeli; sevgi ve güvene dayanmaktadır.

Kıymetli Velilerimiz, sizin için en önemli varlıklar olan evlatlarımız aynı zamanda bizler içinde bir o kadar
önemli ve değerlidir. Bu çerçevede hedefimiz, çocuklarımıza güvenli ve huzurlu bir ortamda kendilerini tanımaları ve geliştirmeleri için iyi bir eğitim ortamı sağlamaktır. Artı Çocuk Koleji olarak akademik kadromuz, modern
fiziksel yapılarımız ve güven dolu eğitim atmosferimizle sizlere güçlü bir okul öncesi eğitim kurumu imkânı sunmaktayız.

Artı Çocuk Koleji; Kocaeli Gebze kampüsü sonrasında İstanbul Bahçeşehir kampüsüyle de büyümeye devam ediyor.
Artı Çocuk Koleji olarak amacımız; çocuklarımızın ilköğretim ve sonrasındaki eğitim yolculuklarına sağlam adımlarla başlamalarına destek olmak ve onları geleceğe güvenle hazırlamaktır. Bu yaklaşımla siz kıymetli velilerimizi ve biricik evlatlarımızı okullarımıza davet ediyor, yeni nesil anaokulu vizyonumuzu tanımanızı istiyoruz.

Sevgiyle kalın…Savaş VELİOĞLU

(Kurucu)

open-magazine

İlkelerimiz

  •  Biz, okul öncesi çocukların, özellikle kendi oyun ve faaliyetlerini kendileri seçip başlatabilme olanağı verilmesi durumunda, öğrenme becerilerini geliştireceklerine inanıyoruz 
  •  Biz, okul öncesi çocukların içinde bulunacakları ortamın, emniyetli, temiz, rahat ve gelişme ihtiyaçlarını sağlayacak şekilde, iyi tasarlanmış olması gerektiğine inanıyoruz 
  •  Biz, uyguladığımız programın gücünün, bünyemizdeki eğitim kadrosu ve idarecilerin yeteneklerinde olduğuna inanıyoruz 
  •  En önemlisi, çocuklara istikrarlı bir güven ortamı sağlamak amacıyla, anne/babalar, eğitimcilerimiz ve okulumuz arasında, çok yakın ilişki yaratmak için elimizden geleni yapmak zorunda olduğumuza inanıyoruz. 
  • Kadromuz, özenle seçilmiş, değerlendirilmiş ve okul öncesi çocuklara yönelik çok özel bir öğrenim ortamı yaratmak için gerekli eğitim ve kaynaklarla donatılmıştır. Tüm çalışanlarımız çocuklarımıza sürekli olarak emniyetli, temiz ve gelişim ihtiyaçlarını sağlayıcı bir ortamı vermek için tüm gayreti harcamaktadırlar. 
  • Velilerimizin, çocuklarının gelişim sürecine katılımı ve bu konuda eğitilmeleri uyguladığımız programın en önemli parçasıdır.
  • ARTI ÇOCUK KOLEJİ’nden sevgilerle…
teacher

Misyonumuz

Uluslararası deneyimlerden yararlanarak, bütünleştirici, zengin bir müfredatla bir üst eğitim kurumuna hazırlarken evrensel hoşgörüye sahip; barış içinde huzurlu bir dünya oluşturulmasına katkı sağlayan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizin duyarlı, eleştirel ve dönüşümlü düşünen, yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen, saygılı, disiplini içselleştirmiş, akademik ve sosyal becerilerini geliştirmeyi önemseyen, anadilini ve hedef dilleri olan İngilizceyi Avrupa Dil Standartlarına göre kullanabilen, kendi geleceğini hazırlayan, yetkin bireyler olmasını sağlamak temel varlık sebebimizdir.

school-campus

Vizyonumuz

0-6 yaş dönemi, öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların kazanıldığı ve zihinsel yeteneklerin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği dönemdir. ARTI Çocuk Kolejinde erken çocukluk dönemi eğitimimizi planlarken önceliğimiz çocukların merak duygularını geliştirmek, öğrenme konusundaki motivasyonlarını yükseltmek ve onlara öğrenme heyecanı aşılamaktır. Çünkü bilgiye giden yol meraktan geçer. Hedefimiz çocuklarımızın öğrenirken aktif olan, soru soran, fikirlerini ortaya koymaktan korkmayan, kendi fikirlerini savunabilen öğrenciler olarak yetişmesini sağlamaktır.

Call Now ButtonŞimdi Ara